#1
Jak wiadomo Mamy 3 rodzaje nawierzchni
Grząska
Normalna
Twarda

Propozycja jest taka, żeby przed meczem była opcja wyboru przygotowania toru, tak więc:

Grząska - lekko grząska, grząska, kopa
Normalna – delikatne ubicie,normalna, pod koło
Twarda - ubita , twarda, beton

Stefik tworzy w parku maszyn 9 przełożeń dla powyższych nawierzchni.

Gospodarz ma sprawę jasną – wybiera sposób przygotowania nawierzchni i ustawia pod tą nawierzchnię przełożenie (moja propozycja jest żeby mógł to zrobić nawet w ostatniej chwili przed meczem)

Gość ma trudniejsze zadanie:
Musi sprawdzić jaką nawierzchnię ma stadion gospodarza
W tym momencie zawęża sposób ustawienia zębatek do 3 przełożeń

i w trakcie meczu na podstawie czasów zawodników dochodzi który sposób przygotowania nawierzchni wybrał gospodarz
jest 33% szansy ze sie przeloży dobrze od razu Oczko
Dla mnie pomysł bomba - super zabawa by była w czasie meczu

* zmniejszylbym czas zmieniania nawierzchni grzaska/normalna/twarda na 3 dni co by zaskoczyc przeciwnika Oczko zdeterminuje to koniecznosc czestszych logowan a przeciez o to chodzi

Wstępnie konsultowałem pomysł ze Stefkiem i jest za
Oto jego pytania:
„a w parku maszyn by sie ustawialo dla wszystkich naraz zawodników przełożenia czy pojedynczo?”
Wydaje mi sie ze pojedynczo, ustawiajac w pierwszych biegach kazdemu inne przelozenie znajac swoich zawodnikow dojdziemy szybciej do własciwego rozwiązania

Stefik poruszył ważny problem róznicy czasowej przy złym ustawieniu przełożenia

„tylko starty nie takie jak pisales 0,1-0,2
bo obecnie wejdź w jakis mecz i znajdz wszystkie czasy zawodnika zobaczysz jaka jest rozrzutnosc tzn losowość”

Moja propozycja:

Przy założeniu, że jest wybrana normalna nawierzchnia i normalne przygotowanie toru do czasów zawodników dodajemy:

+4 sek (wszystkie grząskie)
+1,5 sek (delikatne ubicie),
0 sek (normalna ),
+1,5 sek (pod koło),
+4 sek (wszystkie twarde)

Reasumując w obrębie dobrze dobranej nawierzchni (ta ustawiona na stadionie) mamy 1,5/0/1,5. – przy wyborze gospodarza np. pod koło, a gościa pod delikatne ubicie różnica wyniesie 3 sek.
Dlaczego 3 sek? – ano będziemy mieć większe straty na początku, ale szybciej odkryjemy właściwe przełożenie
Przy wyborze gospodarza normalnego przygotowania toru max straty to tylko 1,5 sek, ale będzie trudniej upewnić się na 100% czy dobrze ustawiliśmy czy źle

Ustawienie przełożeń niezgodnych z nawierzchnią toru to zawsze strata 4 sek

Ja już oczami wyobrażni widzę te emocje związane z pracami przy zębatkach Oczko

Zapraszam do dyskusji
p.s. Dziękuje Specjałowi2009 za natchnienie Oczko