#1
Motywacja zawodnikow.

Chodzi o to aby manager miał bezposredni wpyw na postawe zawodnikow w meczu ligowym. Aby mogł dodatkowo motywowac.

Tak jak w zyciu przed waznym meczem, derbami, czy barazami prezesi motywuja dodatkowo swoich zawodnikow tak i w grze moze sprobowac czegos podobnego?



Proponuje motywacje za pieniadze przed meczem w postaci:
*płatne przed meczem [niezaleznie od wyniku meczu]
*menager przeciwnej druzyny nie widzi czy rywal zastosował motywacje [zeby gracze nie umawiali sie ze nie beda stosowac motywacji, a jesli sie umowia nie beda mogli zweryfikowac tego]
*ceny uwazam ze minimalnie powinny wynosic[zeby kluby odczuwały a menagerowie zastanawiali sie czy warto w danym meczu motywowac a nie tylko zwykłym odruchem za kazdym razem motywowac]:
*płatne 10.000 za 0,01s na okrazenie czyli 0,04s na bieg
*płatne 30.000 za 0,02s na okrazenie czyli 0,08s na bieg




Przeanalizowałem mecz ekstraligi pomiedzy:
RKS Kolejarz Rawicz vs. Hawaiki Team Rzeszów 48:42 [zakładajac ze nie było obu managerow wynik meczu mogłby sie zmienic:

RKS Kolejarz Rawicz płaci 10.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 51:39 [roznica 3 punktow]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 30.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 52:38 [roznica 4 punktow]
Hawaiki Team Rzeszów płaci 10.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 48:42 [brak roznicy]
Hawaiki Team Rzeszów płaci 30.000 przy jednoczesnym braku motywacji u rywala 46:44 [roznica 2 punktow]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 10.000 -Hawaiki Team Rzeszów płaci 30.000 48:42 [brak roznicy]
RKS Kolejarz Rawicz płaci 30.000 Hawaiki Team Rzeszów płaci 10.000 51:39 [roznica 3 punktow]
jesli obie druzynie nie płaca, placa obie po 10.000 albo obie po 30.000 to wynik meczu nie ulega zmianie

Wynika z tego ze zmiana nie byłaby rewolucja a pozwoliłaby wpływac w bezposredni sposob na wynik meczu. W dwumeczu kazdy punkt jest wazny ze wzgledu na punkt bonusowy takze mysle ze motywacja byłaby wykorzystywana czym wyzsza liga tym czesciej. Dlatego nie uwazam tej propozycji jako dawanie bogatszym klubom przewagi nad biedniejszymi. Tymbardziej ze propozycja tyczy sie tylko meczy ligowych a w lidze przewaznie jezdza druzyny o zblizonym statusie finansowym




Dadatkowo pomysł wypompowałby kase z klubow, przewaznie bogatszych co powodowałoby zmniejszenie roznicy miedzy druzynami w roznych ligach. [przeciez 6 ligowcy czy nawet 4 ligowcy mają mniej meczy na styku od ekstraligowcow badz pierwszoligowcow przez co nie powinni czesto motywowac]

To naprodukowałem sie troche... Ciekawy jestem opinni innych graczy bo nie konsultowałem tego pomysłu z nikim Oczko [podejrzewam tylko ze czym gracze wyzej tym bardziej beda na nie... ale moze sie myle ? Oczko ]