#13
powiem szczerze ze to wlasnie przedlurzanie kontraktow bardzo zniechceca mnie do dalszej gry i powoli zastanawiam sie nad zaprzestaniem gry tutaj. Nie moze byc tak ze przy mniejszym sponsoringu ze wzgledu na lige. Przy jeszcze nie tak rozbudowanym stadionie wiec i mniejsze dochody zawodnik ktorego dostalem na starcie i regularnie kreci mi olimpiady chce wiecej za przedlurzenie od zawodnika prowadzacego pare (pensje tez ma prawie 2x wyzsza). Rozumiem ze klubom extraligowym czy pierwszoligowym to jest obojetne ale dla nas zaczynajacych gre jest to spory problem. Bo wydanie na 20-letniego juniora o marnym talencie 150000 plus pensji 7300 cos dotego w lidze gdzie jak zdobedzie 1p to swieto jest poprostu chore. Reasumujac jesli chcialbym utrzymac sklad a umowy koncza sie kolo 8-9 zawodnikom i chcial je przedlurzyc choc o rok musze miec kolo poltorej banki pytanie skad??? I to przy przedlurzaniu o tylko rok!!! Wiec nastepny sezon i znowu taki sam wydatek a nawet i wiekszy bo dojda zawodnicy zakupieni w tym sezonie!!! Jak juz wspomnialem poczatkujacy gracz nie ma takich dochodow jak w extralidze co jest chyba oczywiste dla wszystkich. A ze mniemam autor tematu ma klub juz w wyzszej lidze to patrzy ze swojego punktu widzenia nie spogladajac na tych co dopiero zaczynaja gre. Tylko mysli o tych ktorzy juz maja kase i moga sobie pozwolic na szastanie nia.
Jestem za pomyslem szostiego i wprowadzeniem go od zaraz. Jak kogos stac bo ma zespol w elidze lub pierwszej niech placi wiecej. Tak jak w zuzlu za bardzo dobrych zawodnikow trzeba placic a za slabych juz mniej. Malo tego regulamin finansowy powinien byc zrobiony bardzo rozsadnie np pieniadze ze sponsoringu powinny wystarczyc na przedlurzenie umow dla 8 zawodnikow przynajmniej!! Dotego zawodnicy powinni miec przyznawane statusy zawodnika 6 ligowego ,5,4 itd w zalerznosci od skila co mialo by wplyw na ich zadania finansowe.