#27
(2012-03-22, 19:50:47)Marex87 napisał(a): Idąc tym tokiem rozumowania powinienem zaproponować aby dla zawodników z talentem 5 skoki były tylko +3. bo ostatnio często u swoich podstawowych zawodników z talentem 5 miałem dużo skoków +2.
Zmiana procentowej szansy danego skoku- TAK (Specjal ma dobry pomysł)
Zniesienie skoku +1 dla zawodników z talentem 4- NIE

Idealnie zgadzam się z użytkownikiem: Marex87.
Procentowa zmiana tak, zniesienie skoków +1 -nie.
Zawodnicy z max talentem też przeważnie łapią skoki +2, codziennie ktoś się żali na SB i co? Dlaczego nie ma tematu żeby mieli skoki tylko +3?!

(2012-03-21, 22:30:20)Teves napisał(a): Ponadto odpowiem UKPPKU, dlatego przepłacają tyle kasy za zawodników z tal.+5 bo ponosi ich chwila i to że jest zawsze wieksza szansa na skok +3, Tyle w tym temacie odemnie.

Jaka znowu chwila ich ponosi? kupują ich bo wiedzą że tacy zawodnicy nie mają skoków +1, to jest powód i jednocześnie ogromna zaleta. Nie kupują kota w worku tylko dlatego żeby było taniej i liczą na szczęście że zawodnik z talentem 4 będzie miał jak najmniejszą ilość skoków +1...
Wolą wydać dużo większe pieniądze i mieć pewność że zawodnik rozwinie się dość szybko.
W myśl przysłowia lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu? Uśmiech
Inni zaryzykowali kupując zawodników z gorszym talentem, zapłacili za nich o wiele mniej. Jednym się udaje bo ich zawodnicy łapią skoki +3 i +2 a inni mają teraz wielkie pretensje...
Trzeba było kupować zawodników z talentem 5, a nie liczyć na łaskawy los...

Wiadomo że nie powinno być tak wielkiej różnicy między talentem 4 a 5 ale taka była od początku i nie można teraz tego zmieniać. To byłoby wielce niesprawiedliwe! Przecież ta gra powstała na wzór SM-a i można było się spodziewać że jeśli ustawi się te same parametry co do talentów to liczyć się będą tylko zawodnicy z talentami 5.
Takie zmiany, pomysły można było wprowadzać przy starcie istnienia gry, nie teraz.
Jakoś wtedy jak zawodnicy mieli podobne średnie nikt nie narzekał, a teraz jak talenty 5 łapią lepsze skoki i zaczynają "odjeżdżać" skillami reszcie (co można było przewidzieć) to są pretensje.
Jak sama nazwa mówi to jest manager, nie można żyć tylko chwilą, czasem w przyszłość trzeba spojrzeć.
To że Speed ma tak mocną ekipę na przyszłe lata to przypadek lepszych skoków?! Oczywiście że nie, to inteligenta taktyka budowania zespołu na długie lata. Poświęcił kilka pierwszych sezonów i postawił na młodych juniorów z maksymalnym talentem bo obliczył sobie że młodzi szybciej trenują, że talenty 5 mają same skoki +2 i +3, że na początku gry średnie skilli są porównywalne i bez sensowne jest kupowanie seniorów. Żaden manager nie może być grą losową, wystarczy że juniorzy w szkółkach potrafią ustawić drużyny w dobrej sytuacji, bo 1 czy 2 perełki i z klubu 6-ligowego można stać się w oka mgnieniu 1 ligowcem. Po to są ustalane reguły gry aby można było obrać najlepszy kierunek rozwoju drużyny.
Oczywiście nie twierdze że ta gra ma być czystą matematyką bo to byłby największy bezsens, ale jakieś wyznaczniki muszą być. Musi być jakiś kanon zasad dzięki któremu mamy wpływ na naszą drużynę.

I tak zaraz powiecie że piszę to wszystko bo mam samych zawodników z talentem 5. No mam! Bo nastawiłem się optymalnie od samego początku według panujących tu reguł. Kupowałem to z czego będę miał największy pożytek. Bez ryzyka na wpadki.
To tak jakbym złożył propozycje aby za moc silnika odpowiadała nie siła (dla prównania talent5) a kondycja(tal4).
I co? większość ma wyprowadzoną siłe do poziomu 75-76 i to ma pójść na marne bo część graczy ma paru zawodników z wysoką kondycją?!
Dlaczego trenujcie/kupujecie zawodników z dobrym prowadzeniem, techniką a nie z refleksem czy startem? Bo jest różnica w jakości zawodnika tak samo jest z talentami.

Dobra bo odbiegam od tematu. To co wyżej to argumenty za tym że zniesienie skoków +1 zawodnikom z talentem 4 jest niesprawiedliwe NA TYM ETAPIE GRY!
Gdyby takie propozycje padały w czasie gdy SW ruszało, 99% userów byłoby za wprowadzeniem i ja również bo tak powinno być. Niewielkie różnice między sąsiadującymi ze sobą talentami Uśmiech


A co do tych nieszczęsnych skoków +1.... bo to jest chyba głównym problemem.
Nie ma co gdybać, Stefik jak wróci musi poprawić tą tabelkę procentową skoków bo też bym się denerwował na Waszym miejscu jakbym co 2 tyg u tego samego zawodnika widział +1... ;/
Niech będzie podział że talent4 ma: 40%-szans na skok +3, 50%-szans na +2 i tylko 10 % szans na skok +1, ale niech są jakieś minimalne szanse
No bo Panowie... nie róbcie sobie jaj i nie zmieniajcie czegoś co od początku nam towarzyszy Język