#6
Piszesz że szkółka polega na selecjii i czekaniu na perełkę(dla wielu z nas raczej polegała,bo jeśli została okrojona na niższych poziomach do 2-3 juniorów to z czego tą selekcję będą robić?).Dla Ciebie perełka to za ile,2mln,3,5?Bo dla mnie szansa na takiego za 1mln to już coś...
Ty posiadasz 8 poziom,też uważam że to nie wiele biorąc pod uwagę że inni dorabiali się 5 poziomu w 2 miesiące...Zresztą gdyby były takie zasady jakie były wcześniej też bym pewnie się nie śpieszył z rozbudową.No cóż Ty przez te dwa lata inwestowałeś w szkółkę,ale ograniczenia juniorów nie miałeś...
Ciężko w to uwierzyć że mając poziom 7 miałeś przez długi okres 3 juniorów i nikt przez długi czas Ci nie dochodził(jaki czas według Ciebie to długi?tydzień,dwa,miesiąc,dwa miesiące?)...Owszem dorobiłem się 6 juniorów i co?I jesteś zdania że mam za dobrze bo ty masz 3ech i powinno się to zmienić...Ci którzy nie mieli takiego szczęścia jak ja i tylu juniorów im nie zostało ze szkółki już tylu przez długi czas nie będą mieć,ale ty w tydzień z 3 dobiłeś do 7 juniorów,a jeśli Ty dobiłeś to podejrzewam że reszta też od górnie dostała tylu na ile poziom pozwala...Owszem mnie po zmianie nie ubyło i żeby było jasne nie mówię za siebie jakbyś jeszcze nie wiedział,staje po stronie tych którzy nie są takimi szczęśliwcami jak ja i długo jeszcze nie będą mieli z czego robić SELEKCJI...
I tak można bez końca walić głową w mur...Co bym nie powiedział to zawsze znajdzie się ktoś kto wie najlepiej...

Cytat:Nierozumiem dlaczego miałbym dostać po kieszeni i stracić włożone kilka milionów w szkółkę bo nowicjuszom się coś nie podoba ??

Oczywiście taki pomysł,który podałem z początkiem rozbudowy szkółki by nie przeszedł,bo dlaczego miałbyś dostać po kieszeni,zawsze te kieszenie można uszczuplić tym początkującym...
Ja nie inwestowałem w szkółkę bo z czego ma inwestować...zrobiłem jeden droższy transfer,opłacę obóz i jestem na 0...
Dostajesz za mecz 350-400 ja chyba jakieś 120 może więcej(teraz jeździłem na wyjeździe i nie mam w historii finansów poprzedniego,więc dokładnie się nie określę),Ty wymieniasz motorki(kazdy Twój zawodnik ma po 3 motory???czy coś źle napisałeś?),a mnie nie stać na wymianę motorków,Twoi liderzy biorą po 200k za przedłużenie kontraktów,też bym chciał żeby było mnie w następnym sezonie stać na przedłużenia kontraktów(musiałem przedłużyć jeden kontrakt z konieczności bo straciłbym tylko zawodnika,przeciętniak a musiałem mu dać za przedłużenie kontraktu 171.518)...
Oczywiście że najczęściej juniorów sprzedają z niższych lig bo z czego mają budować drużynę jak nie ze sprzedaży młodych utalentowanych juniorów,a kto ich najczęściej kupuje???Nie ma się co dziwić że w wyższych ligach najlepszych juniorów się zostawia,bo w tym tkwi moc drużyny.
I teraz widzisz co oznaczać będzie zmniejszenie szkółki juniorów dla niższych lig,nie będą mieli kogo sprzedawać...co za tym idzie nie będą mieli czego inwestować w rozbudowę,a już teraz będą musieli inwestować bo z czego utrzymać drużynę jak nie z juniorów...wszystko sprowadza się do jednego,brak juniorów,brak kasy,brak możliwości rozbudowy szkółki...
Nie grałem od początku w SMa,początki były w 2006 ja zacząłem w 2008 od 6ligi...i nie skończyłem,motam się w 4lidze